تقويت آنتن موبايل در نقاط کور مترو و تونل ها

امکان ایجاد ارتباط با کیفیت مناسب و بدون قطع و وصل شدن برای تونل ها و مترو ها،اپراتورها را به دلیل انشار محدود و عدم نفوذ سیگنال های RF با چالش های بسیاری مواجه می کند.بیشتر مشترکانی که در این مناطق حضور دارند امکان برقراری مکالمه،ارسال پیامک و انتقال داده وجود ندارد .حال برای تامین پوشش این مناطق یک راه حل مقرون بصرفه و قابل اطمینان وجود دارد که استفاده از تقویت کننده های سیگنال موبایل می باشد.همان طور که در شکل زیر ملاحظه می کنید آنتن های فرستنده برای پوشش دهی در دو انتهای تونل قرار می گیرند.

روش نصب

  • قدم اول-ابتدا در محیط خارج از تونل با استفاده از تلفن همراه خود بهترین نقطه که قوی ترین سیگنال را دارد پیدا کنید.حال آنتن خارجی(گیرنده) خود را بطور موقت در آن جا نصب کنید.ممکن است بعدا آنتن خارجی را جا به جا کنید.
  • قدم دوم-با استفاده کابل کواکسیال آنتن خارجی(گیرنده) را به قسمت ورودی دستگاه تقویت کننده سیگنال(BS) متصل می کنیم.جانمایی دستگاه تقویت آنتن بستگی به مکان آن دارد برای مثال برای تونل ها معمولا مطابق شکل در قسمت ورودی نصب می شود.توجه کنید که از کابل های کواکسیال استاندارد RF استفاده شود.
  • قدم سوم-با استفاده از کابل کواکسیال آنتن داخلی (فرستنده) را به قسمت خروجی دستگاه تقویت کننده سیگنال(MS) متصل می کنیم.آنتن فرستنده در داخل تونل و در قسمت ابتدایی و انتهایی نصب خواهد شد.
  • قدم چهارم-تمیز کاری و ایمن سازی تجهیزات و همچنین روشن کردن دستگاه و تنظیمات نهایی آن و آنتن ها می باشد.

تقویت  کننده سیگنال موبایل در تونل ها یا مترو زیرزمینی

نکته ای که در هنگام نصب تقویت کننده سیگنال باید به آن بسیار توجه کرد این است که سیگنال تقویت شده توسط دستگاه تقویت آنتن به هیچ جه نباید به آنتن گیرنده برسد چراکه اگر این اتفاق بیفتد سیستم به اصطلاح یک LOOP ایجاد می کند و باعث افت کارکرد آن می شود و به مرور زمان دستگاه تقویت کننده آنتن از کار افتاده و می سوزد.بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که نصب سیستم تقویت آنتن توسط کارشناسان متخصص صورت گیرد تا بهترین بهره را از سیستم ببینید.

جهت خرید دستگاه تقویت آنتن موبایل در انواع صنعتی و نیمه صنعتی جهت استفاده در منازل{خانگی}و معادن و پارکینگ ها و نقاط کور با ما تماس بگیرید.

استفاده از تلفن همراه امروزه بهترین و سریع ترین راه ارتباطی در حال حاضر می باشد. شاید در کشور ما از عمر موبایل چیزی حدود 30 سال گذشته باشد. اما پیشرفت و گسترش آن خیلی سریع تر از آنچه فکرش می شد انجام پذیرفت. در مقاله پیش رو به بررسی تقويت آنتن موبايل در مترو و تونل ها در نقاط کور خواهیم پرداخت. اگر تمایل به کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با تقویت کننده آنتن و تقویت کننده آنتن خودرو دارید می توانید از طریق وب سایت آمپلی تک اقدام کنید.

 

تقويت آنتن موبايل در مترو و تونل ها در نقاط کور - عدم آنتن گوشی همراه

همانگونه که گفتیم تلفن همراه در بعضی مکان ها دچار عدم آنتن دهی می شود که دلایلی دارد. ما به طور مختصر به بررسی آن دلایل می پردازیم:

  • عدم آنتن دهی به علت دوری از آنتن اصلی تلفن همراه این معضل بوجود می آید که با نزدیکتر شدن محل دکل این وضعیت بهتر خواهد شد.
  • وجود ابزار و یا صفحه های فلزی که در دریافت و ارسال سیگنال اختلال ایجاد می کند.
  • وجود ساختمان های بلند در شهرها که مانع دریافت و ارسال سیگنال ها خواهد شد.
  • مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری مربوط به خود تلفن همراه و دیگر عواملی که در عدم آنتن دهی تلفن همراه مؤثر است که به همین چند مورد بسنده خواهیم کرد.

شرایط تقويت آنتن موبايل در مترو و تونل ها در نقاط کور

یکی از مکانهایی که اکثر استفاده کنندگان در ارتباطات تلفن همراه دچار مشکل می شوند تونل ها و متروها هستند که برای این مشکل هم راه حلی وجود دارد. در ادامه به این راه حل ها خواهیم پرداخت. بهترین، ارزانترین و مقرون به صرفه ترین راه استفاده از تقویت کننده سیگنال تلفن همراه می باشد. در تونل ها بایستی در دو قسمت ورودی و خروجی این دستگاههای تقویت آنتن نصب شود. در صورتی که تونل دارای مسافتی طولانی باشد بایستی بین تونل نیز از تقویت آنتن استفاده کنند. برای مترو نیز بهترین کار استفاده از همین روش می باشد. این دستگاه ها در ایستگاه ها و در صورت طولانی بودن فاصله دو ایستگاه می توان ازنصب این تجهیزات در مسیر استفاده کرد.

تقويت آنتن موبايل در مترو و تونل ها در نقاط کور – تقویت در تونل های بین شهری

برای تقویت آنتن در تونل های بین شهری بهتراست در دو انتهای تونل دستگاه های فرستنده برای پوشش دهی استفاده کرد. این کار روش نصب خاص خود را دارد.

 

نکته آخر

نصب هر گونه تقویت آنتن موبایل در مکان های گفته شده بر اساس کار کارشناسی انجام  می پذیرد و در صورتی که تنها فقط گوشی شما در این مکان دچار مشکل می شود بایستی به تنظیمات گوشی مراجعه  کرد. درصورت برطرف نشدن مشکل بایستی به متخصص این امر مراجعه کنید. نکته دیگر اینکه استفاده از دستگاه های توان بالا خصوصا در منازل ممکن است مضر باشد. قبل از استفاده حتما با متخصصان این امر مشورت کنید.