تقویت آنتن موبایل خانگی

نحوه عملکرد این مدل از دستگاه های تقویت کننده آنتن موبایل همانند سایر دستگاه ها می باشد که سیگنال ضعیف را از BTS توسط آنتن خارجی می گیرد و پس از تقویت آن را با یک آنتن داخلی در داخل محیط منتشر می کند و در نهایت سیگنال برگشتی را از موبایل دریافت و از طریف آنتن خارجی به BTS میرساند.

تقویت کننده آنتن موبایل خانگی بر اساس تعداد باند های فرکانسی که ساپورت می کنند تقسیم بندی خواهند شد همچنین میزان توان آنها از 200 میلی وات تا 5 وات می باشد و ضریب تقویت این مدل از دستگاه ها 55-65db در uplink و 60-70db در downlink می باشد.

 

عملکرد تقویت آنتن موبایل خانگی

 

در مناطقی از شهر ها آنتن موبایل بنا به دلایلی ماندد طراحی نامناسب BTS،وجود شیب در منطقه،وجود ساختمان های بلند،وجود عایق در ساختمان و... ممکن است سیگنال ضعیفی به ما برسد که برای برقراری ارتباط ضعیف باشد برای رفع این دسته از مشکلات در منازل ما به شما دستگاه های تقویت آنتن موبایل خانگی را پیشنهاد می کنیم.دستگاه های وارداتی این شرکت در انواع مختلفی هستند که از تک باند تا پنج باند وجود دارد.به علت تنوع باندهای فرکانسی که اپراتورها استفاده می کنند و همچنین آپدیت های شبکه که صورت می گیرد ما به شما پیشنهاد استفاده از دستگاه های تقویت آنتن خانگی فول باند را می دهیم تا در هیچ بازه زمانی دچار مشکل آنتن دهی نشوید.

نصب تقویت آنتن موبایل

 • ابتدا آنتن خارجی خود را در محیط بیرون و در جایی که بیشترین سیگنال را دارا هستیم موقتا نصب می کنیم.
 • در قدم دوم با استفاده کابل های کواکسیال آنتن خارجی را به قسمت ورودی دستگاه تقویت کننده آنتن خانگی متصل می کنیم.مکان جانمایی دستگاه باید جایی باشد که امکان فراهم نمودن برق برای دستگاه وجود داشته باشد.
 • در قدم سوم قسمت خروجی دستگاه را با استفاده از مبدل و یا جامپری که از کابل کواکسیال تهیه شده است متصل خواهیم کرد.جانمایی آنتن داخلی بسته به نوع آنتن باید به گونه ای باشد که سیگنال تقویت شده توسط دستگاه تقویت کننده آنتن خانگی در همه نقاط به اندازه یکسان وجود داشته باشد.
 • در نهایت به تمیزکاری و تنظیمات مجدد آنتن ها و دستگاه خواهیم پرداخت
 • برای متصل کردن ورودی و خروجی دستگاه به آنتن های داخلی و خروجی حتما از کابل های استانداردRF استفاده شود.برای تقویت کننده آنتن خانگی ما از کابل های LMR400 و LMR300  استفاده می کنیم که دارای impedance 50Ω می باشد.

  به هنگام زدن کانکتورها به سر کابل ها حتما دقت لازم به عمل آید و طبق دسورات داخل کاتالوگ آن زده شود تا میزان VSWR آن تا حد ممکن پایین آید.

  آیا تقویت کننده آنتن خانگی برای افراد داخل منزل مضر است؟

  این سوالی است که خیلی از تقاضا کننده ها از ما می پرسند که باید پاسخ دهیم خیر.به این علت که دستگاه های وارداتی این شرکت همگی دارای تاییدیه ها و استانداردهای لازم می باشند و همگی در داخل آزمایشگاه تست می شوند همچنین طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی سیگنال ها با قدرت کمتر از 40W برای انسان مضر نیست و تمامی دستگاه های تقویت کننده آنتن خانگی از 200میلی وات تا 5 وات می باشند که آسیبی به انسان وارد نمی کنند.

 • برای خرید و مشاوره جهت خرید دستگاه تقویت آنتن موبایل در انواع صنعتی و نیمه صنعتی برای منازل و معادن و نقاط کور با ما تماس بگیرید.