ریپیتر آنتن موبایل

ریپیتر های موبایل (تکرار کننده های موبایل) وسیله ای الکترونیکی است که برای بهبود وضعیت سیگنال در مناطق دور دست مانند معادن،سایت های عملیاتی ،کارخانه ها،ساختمان های بزرگ اداری و یا حتی در پوشش دهی روستاها می توان از آن ها استفاده نمود.ریپیتر موبایل سیستمی است که باعث بهبود پوشش داخلی سرویس های تلفن همراه مورد استفاده قرار میگیرد.

در چه مواقعی از ریپیتر موبایل استفاده خواهیم کرد؟

گاهی اوقات ممکن است محیطی که در آن کار می کنیم فاصله زیادی از BTS داشته باشد و یا اینکه محیطی که حضور داریم عایق باشد چرا که سیگنال آنتن موبایل زمانی که از دیوار و یا عایق های دیگر عبور می کند به طور متوسط 15-20dbi افت پیدا میکند(البته لازم به ذکر است این ریزش برای باند های فرکانسی مختلف با یکدیگر متفاوت است به این دلیل که سیگنال در هر باند دارای طول موج متفاوت است)و یا مکان هایی وجود دارد که سطح نویز در آن جا بسیار بالا می باشد در این حالات ما از ریپیتر موبایل استفاده خواهیم کرد.

ریپیتر موبایل چگونه کار میکند؟

  • یک آنتن گیرنده سیگنال را از BTS می گیرد (این آنتن وظیفه دریافت downlink و ارسال uplink به BTS را دارد).

  • پس از دریافت سیگنال از طریق کابل کواکسیال سیگنال ضعیف را به ریپیتر موبایل می رسانیم و با تکرار کردن سیگنال باعث تقویت سیگنال خواهد شد.

  • در نهایت با یک آنتن فرستنده سیگنال تقویت شده توسط ریپیتر موبایل را در محیط منتشر خواهیم کرد(وظیفه این سیگنال انتشار downlink و دریافت uplink می باشد).

  • ما به شما توصیه می کنیم که نصب و راه اندازی ریپیتر موبایل توسط کارشناسان مربوطه صورت گیرد

  • از ریپیتر ها می توان در فضای های indoor و outdoor استفاده کرد

چه تعداد موبایل میتواند به ریپیتر موبایل متصل شود؟

محدودیتی در تعداد تلفن ها یا دستگاه هایی که ریپیتر (تکرار کننده) می تواند اداره کند وجود ندارد.ریپیتر به راحتی سیگنال موبایل را تقویت می کند.تعداد افرادی که می توانند از ریپیتر برای برقراری مکالمه و یا انتقال داده ها استفاده کنند به ریپیتر مرتبط نیست و به ایستگاه پایهBTSو ظرفیت باند فرکانسی و پروتکل های مورد استفاده مرتبط است.

انواع ریپیتر موبایل

 

ریپیترهای موبایل در سه مدل  تک باند(900MHz)،دوباند(900MHz&1800MHz)و سه باند(900MHz&1800MHz&2100MHz) طراحی و تولید می شود.

 

آیا ریپیتر موبایل برای انسان مضر است؟

سوالی که این روزها ذهن مصرف کننده های محترم را درگیر کرده است این است که ایا این سیستم ها برای ما ضرر دارند یا نه؟پاسخ این سوال قطعا خیر خواهد بود چرا که ریپیترهای موبایل که این شرکت وارد می کند همگی دارای استاندارد ها و تاییدیه های لازم می باشند همچنین تمامی ریپیتر ها از 1وات تا 40 وات هستند که طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی سیگنال های با قدرت کمتر از 40w برای انسان مضر نیست.

جهت مشاوره رایگان و خرید دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل با ما تماس بگیرید