مقاله ویژه تقویت کننده آنتن موبایل مطلب ویژه

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
www.Amplitec.ir www.Amplitec.ir مهندس محمدی

تقویت کننده آنتن موبایل

تقویت کننده تلفن همراه یک بازار در حال رشد است که در طی چند سال گذشته محبوبیت خود را بدست آورده است و از مناطق روستایی به بازارهای شهری منتقل شده است.ممکن است سوالاتی پیرامون توانایی و وضعیت قانونی تقویت کننده های سیگنال تلفن همراه ایجاد شود که باید بگوییم دستگاه های وارداتی این شرکت همگی دارای تاییدیهFCC(کمیسیون ارتباطات فدرال)و IC(صنعت کانادا)است که شبکه های 2G،3G،4G،(GSM،WCDMA،LTE)موجود را بهبود خواهد بخشید. لازم به ذکر است که برخی از تقویت کننده های موجود پروتکل5G را هم تقویت می کند.

درواقع تقویت کننده های سیگنال دستگاه های قانونی هستند که به بهبود کیفیت تماس،ضعف سیگنال،سرعت داده،رفع تماس از دست رفته و... کمک خواهند کرد.اگر شما در موقعیتی هستید که در خارج از خانه،وسایل نقلیه یا ساختمان های اداری خود سیگنال قابل استفاده داشته باشید ولی در داخل سیگنال آن ضعیف باشد بهترین چاره دستگاه تقویت آنتن موبایل خواهد بود.

بهترین ایده ممکن برای حذف تماس از دست رفته،پیامک ارسال نشده،بالابردن کیفیت مکالمه و عدم بحث با مخابرات دستگاه های تقویت آنتن موبایل می باشد.

دستگاه های تقویت آنتن موبایل که این شرکت وارد می کند همگی از برند های معتبر می باشند که دارای تاییدیه های مختلف می باشد تا مصرف کننده با خیال آسوده از آن استفاده کند همچنین گاهی اوقات ممکن است برای مصرف کننده های محترم این سوال پیش آید که آیا سیگنال های تقویت شده برای انسان مضر هستند یا خیر؟

پاسخ این سوال برای تیم تخصصی ما کاملا واضح است که خیر می باشد چراکه محمدوده عملکرد دستگاه های تقویت آنتن ما در حوزه منفی عمل میکند و این امر موجب حفظ سلامتی مشتری ها خواهد شد همچنین طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی سیگنال با توان کمتر از 40W برای انسان مضر نیست و دستگاه های وارداتی ما همگی دارای این استاندارد می باشند و همگی کمتر از 20Wتوان دارند.

 

تقویت کننده سیگنال چگونه کار می کند؟

اول از همه باید بدانیم شرط کارکرد تقویت کننده سیگنال وجود سیگنال قابل استفاده می باشد بعد از تشخیص وجود سیگنال قابل استفاده سپس شروع به نصب سیستم خواهیم کرد

به طور کلی سیستم تقویت کننده سیگنال موبایل از سه قسمت تشکیل میشود:

 • آنتن خارجی-این آنتن وظیفه دریافت سیگنال از BTS(که به آن downlink می گویند) و ارسال سیگنال برگشتی از موبایل به مبدا(uplink) را دارد.
 • دستگاه تقویت سیگنال موبایل-برای تقویت سیگنال های ضعیف downlink uplink.
 • آنتن داخلی-این آنتن وظیفه انتشار سیگنال تقویت شده downlink و همچنین درافت سیگنال uplink از موبایل را دارد.
 • حال باید بدانیم که سه قسمت اصلی سیستم تقویت سیگنال موبایل با استفاده از کابل کواکسیال و کانکتور استفاده میکنیم.کابل های کواکسیال مورد استفاده کابل های LMR400وLMR300 می باشند که دارای امپدانس 50Ω می باشد که دارای استاندارد کارهای مخابراتی می باشد و افت کمی در فواصل طولانی دارند.

معیار انتخاب سیستم تقویت آنتن موبایل

 • مساحت فضایی که پوشش میخواهیم
 • ضریب تقویت
 • سطح SNR
 • سظح سیگنال بیرون

در ابتدا باید سطح سیگنال خارج(سیگنالی که میخواهیم آن را تقویت کنیم) را بسنجیم و با توجه به آن آنتن خارجی مناسب را انتخاب کنیم سپس با توجه به مساحت مدنظر و با استفاده از نرم افزار های موجود حساب می کنیم تا میزان ضریب تقویت مدنظر را بدست آوریم و با توجه به آن و SNR مورد نیاز در آن ناحیه دستگاه تقویت سیگنال خود را انتخاب می کنیم

 

این نکته را باید در نظر بگیریم که سطح SNR برای ما بسیار مهم است چراکه SNR نشانگر اختلاف لول سیگنال سالم و نویز می باشد.تمامی دستگاه های وارداتی این شرکت دارای SNR  مناسب(≥50)می باشند.

انواع سیستم های تقویت سیگنال موبایل                             a.سیستم های خانگی

 1. سیستم هایGneral indoor

                                                                                 B.سیستم های وسایل نقلیه

 

 

 1. سیستم های نیمه صنعتی- از این دستگاه برای اداره ها استفاده میکنند که دارای ضریب تقویت(gain)،سطح سیگنال به نویز(SNR) و همچنین توان بالاتری نسبت به سیستم های INDOOR می باشند.
 2. سیستم های صنعتی-از این سیستم ها برای پوشش دهی برای محیط های outdoor مانند معادن،سایت های عملیاتی،روستاها و.... استفاده می گردد که دارای توان و ضریب تقویت بالا هستند.
خواندن 3206 دفعه