تقویت آنتن موبایل در خودرو و وسایل نقلیه مطلب ویژه

این مورد را ارزیابی کنید
(48 رای‌ها)

تقویت کننده سیگنال موبایل برای وسایل نقلیه

می دانیم که هنگام رانندگی در شهر به مشکل ضعف سیگنال برای برقراری ارتباط بر نخواهیم خورد اما زمانی که در مناطق کوهستانی یا حومه شهر که دارای ضعف سیگنال موبایل می باشد در حال رانندگی باشید قطعا برای برقراری مکالمه،انتقال داده ها و یا حتی ارسال پیامک به مشکل خواهید خورد.مشکل اصلی در این موارد ضعیف بودن سیگنال داخل وسیله نقلیه(ضعیف بودن سیگنالdownlink) و همچنین ناتوانی در ارسال سیگنال برگشتی به BTS توسط تلفن همراه می باشد(ناتوانی در ارسال سیگنال uplink توسط تلفن همراه).

گاهی اوقات با بیرون آمدن از وسیله نقلیه و یا رفتن به مکان های مرتفع به بهبود ضعف سیگنال کمک خواهیم کرد اما سیگنال در داخل وسیله نقلیه بسیار ضعیف است چون هنگام عبور از شیشه و یا بدنه به میزان 5-10db دچار افت می شود که این وضعیت را بدتر می کند.برای برطرف کردن این مشکلات ما پکیجی را معرفی خواهیم کرد که با اسفاده از آن میتوان سیگنال ضعیف BTS را دریفت کرده(downlink) و آن را تقویت کرد و در نهایت با یک آنتن فرستنده سیگنال موبایل تقویت شده را داخل وسیله نقلیه منتشر کرد همچنین می توان سیگنال برگشتی(uplink) را به راحتی به BTS رساند تا ارتباط به خوبی برقرار شود.

تقویت آنتن موبایل در خودرو و وسایل نقلیه

استفاده از تلفن همراه امروزه درجامعه به صورت فزاینده ای گسترش یافته. در کنار استفاده از تلفن همراه تجهیزات نیز نقش مهمی دارند. یکی از مشکلاتی که در اکثر موارد ممکن است گریبانگیر کاربران و استفاده کنندگان از تلفن همراه گردد. عدم آنتن دهی و یا ضعف سیگنال در تلفن های همراه می باشد. در ادامه و در نوشته پیش رو از آمپلی تک پیرامون تقویت آنتن تلفن موبایل در خودرو و وسایل نقلیه دیگر توضیحاتی خواهیم داد.

تقویت کننده های سیگنال تلفن همراه ویژه خودرو

تجهیزات تقویت سیگنال جهت خودروها از پرکاربردی ترین و گسترده ترین دسته تقویت کننده سیگنال های تلفن های همراه هستند که از خودروهای کوچک گرفته تا تریلرهای بزرگ و خانه های سیار را پوشش می دهد. تقویت کننده آنتن موبایل در خودرو و سایل نقلیه برای اتومبیل می تواند به شما کمک کند در هر مکانی از برقراری تماس و استفاده از نقشه اتصال برقرار باشد. موارد بی شماری از نقاط کور وجود دارد که آنتن دهی ضعیفی دارند و امواج و سیگنال ها به درستی دریافت نمی شوند. در این موارد تقویت آنتن موبایل خودرو به کمک آمده و می تواند مشکل عدم آنتن دهی را به خوبی برطرف کند.

 البته این نکته را یادآوری کنیم که هر چیزی بین شما و برج مخابراتی BTS می تواند سیگنال رسیده به شما را مسدود یا ضعیف کند که بهترین کار استفاده از تقویت کننده تلفن همراه ویژه خودرو می باشد. لازم به ذکر است در صورتی که قصد استفاده از تلفن همراه در خودرو را دید. به هیچ وجه هنگام حرکت از آن استفاده نکرده و در صورت احتیاج بهتر است خودرو را در مکانی امن پارک نموده از خودرو خارج شده و از تلفن استفاده کنید.

ویژگی های دستگاه تقویت آنتن موبایل خودرو

این ویژگی ها برای تقویت آنتن موبایل در خودرو و وسایل نقلیه عبارتند از:

 • ابعاد کوچک و وزن بسیار کم
 • همچنین کم مصرف بودن آن
 • طراحی مخصوص جهت استفاده برای تقویت سیگنال در وسایل نقلیه حتی قایق ها
 • جلوگیری از مصرف بیش از حد باطری گوشی تلفن همراه در مسیر حرکت
 • مناسب برای استفاده در مناطق جنگلی، کوهستانی و مناطقی با ساختمان های بلند.

این دستگاه ها ویژگی های خاص خود را دارند. در حقیقت دستگاه تقویت آنتن موبایل در خودرو می تواند شما را با کاربرد های خود شگفت زده کند. در عین حال باید بدانید که از این مدل دستگاه ها در موارد دیگر هم استفاده می شود. به طور مثال می توان به انواع تقویت آنتن موبایل خانگی یا دستگاه تقویت آنتن موبایل در نقاط کور اشاره کرد.

انواع تقویت کننده ویژه خودرو

تقویت آنتن موبایل در خودرو و سایل نقلیه دارای اقسام مختلفی هستند که عبارتند از:

 • تقویت آنتن تلفن همراه ویژه خودرو سواری که در اندازه مخصوص سواری تولید و عرضه می شود.
 • تقویت آنتن ویژه خودروهای سنگین مانند تریلر ها خودروهای ویژه حمل سوخت و قطارها
 • تقویت آنتن تلفن همراه ویژه قایق های کوچک دریایی

هر کدام از این مدل ها با توجه به کارایی خود معرفی می شوند. از این رو لازم است تا برای اطلاع از کاربرد های دقیق آن ها با متخصصان ما در آمپلی تک درارتباط باشید. تقویت کننده آنتن در مدل های ویژه خودرو با مزایای خود ارائه می شود که منجر به کارایی هر چه بیشتر وسیله در مناطق دور افتاده خواهد بود.

استفاده از این تجهیزات خصوصا در خودروهای حمل سوخت و تریلر ها از اهمیت ویژه ای دارد‌ چرا که در مسیریابی و استفاده جهت برقراری ارتباط مهم می باشد. اگر قصد خرید این تقویت کننده ها برای خودرو خود را دارید خصوصا افرادی که به جنگل نوردی و بیابان نوردی علاقه دارند بهتراست قبل از خرید در این خصوص با متخصص این امر مشورت کنند. چرا که برای شما می تواند مسئله حیاتی و مهم باشد‌.

 

 

در شکل بالا نمایی از نحوه نصب سیستم تقویت سیگنال موبایل برای وسایل نقلیه را مشاهده می کنید.

معرفی پکیج تقویت سیگنال موبایل برای ماشین ها

 


Wireless car booster

 • مخصوص حل مشکل ضعف سیگنال داخل خودرو،قایق تفریخی،قطارها و...
 • ظاهر زیبا،سبک،کم مصرف و نصب آسان
 • بهبود کیفیت ارتباط
 • دارای تاییدیه های لازم

 

downlink

uplink

items

56db≤

≤55db

Max.Gain

  Wide band

bandwidth

CDMA/GSM≤6db

DCS/PCS≤8DB

Ripple in band

0dbm

25dbm

Max.input power without damage

0dbm≤

33dbm≤

Tpy.

Output

power

26dbm≤

Min.

6db(typical)≥

Noise figure    @     max.gain

-8db≥

Return loss

0.5µs≥

Time delay

50000 hours≤

MTBF

5w≥

Power consumption

50Ω

impedance

 

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت آمپلی تک ما به بررسی تقویت آنتن موبایل در خودرو و وسایل نقیله پرداختیم. تقویت کننده های آنتن می توانند برای مواقع حساس به کمک شما بیایند. از این رو در این نوشته ما ویژگی ها و انواع مدل های مختلف آن را نیز برای شما ارائه کردیم. با این حال اگر تمایل به خرید این وسیله یا کسب اطلاعات دقیق تر در این باره دارید می توانید با متخصصان ما در آمپلی تک در ارتباط باشید.

 

خواندن 3753 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « مقاله ویژه تقویت کننده آنتن موبایل